Levná foto pohlednice od České pošty + další tipy.

Kde ten blog vázne? Sorky, ale na pravidelné fotoblogování mi zatím nezbývá moc časoprostoru, protože bloguju i o copywritingu a obsahovém marketingu - mém hlavním džobu. Ale mimo to si takřka denně zapisuju nové foto poznatky. Škoda si vše nechat pro sebe! Tak mě napadlo, že občas spíchnu, co jsem na fotografickém poli ulovil, co mě zaujalo. Vybírám pro vás to nejlepší. Inspirujte se.


Mám rád foto síť Instagram. Čtvercový formát je perfektní, připomíná mi starý analogový středoformát 6 × 6 cm. Zdá se, že nejsem sám. Na Instagramu je hodně skvělých autorů. Pár z nich představím.

 

Pouště, mrakáče i barevné Burano

21letá Novozélanďanka leahliyah dělá luxusní snímky. Cestuje po světě a fotí chrámy, pouště, metropole, hory, barevná města i ledopády. Její fotky spojuje podobná barevnost, pastva pro oči! Z jejích fotek voní exotika a dálky. Podívejte se.

 

3metrový puppy

Jaké fotky vzniknou, když si autor pohraje s měřítkem svého psa? Parádní! Christophercline z Minnesoty ví, jak na to. Chlupatému mazlíkovi říká „puppy“. To je docela běžné. No jo, ale na některých fotkách se zdá, že má jeho psí kámoš v kohoutku alespoň 3 metry. Podívejte se a vyfoťte si domácí mazly.

 

6 let ve stanu

Šest roků ve stanu v horách, to je asi fuška. Ale snímky má Karol Nieanrtowict moc pěkné. Nebe posyté hvězdami, křišťálový vzdoušek, ostré scény. Fajn foto, dejte na ně oko a vyrazte do kopců taky pofotit.

 

Co umí mobilní appky?

V galerce profilu appgoddess se dozvíte, co dokážou jejich appky pro mobily či tablety. Na jednom místě, hezky přehledně. Používáte mobilní foto aplikace? Které? Napište do komentu pod článkem.

 

Staré vysoké pece, továrny, jaderná havárie – urbex v plné parádě

Při pohledu na fotky Viktora Máchy z Donbasu a okolí až zamrazí. Opuštěné továrny, vysoké pece, ale i místa postižená jadernou havárií. Silné příběhy, silné fotky.

 

Kteří fotografové vydělávají na veletrhu módy nejvíc? Ti, kteří tam nejsou

Módní street fotograf H. Lorenzo prý vydělává balík za fotky z míst pořádání módních veletrhů. Ale na veletrhy moc nechodí. Stačí mu postavit se před vstup, a cvakat procházející celebrity. Nebo lovit snímky na ulici. Fotky pak úspěšně prodává médiím i oděvním firmám. Jak mu to jde? Myslím, že dobře. Podívejte se. Fotíte taky street módu? Hoďte mi pod článek odkaz, rád se podívám.

 

Znáte Go Pro? Jo? A GoPro_Champion?

GoPro je taková malá kamerka a foťáček v jednom. Potopíte ji, fláknete s ní o zem, a ona většinou pořád drží. Na svět ji přivedl v současnosti nejlépe placený CEO v USA, v současnosti už existuje asi 8. vývojová řada. Co ještě GoPro umí? Má extra široký záběr. Na Instagramu vznikla komunita fotografů GOPRO_CHAMPION, kteří GoPročkem fotí. A některá díla jsou luxusní momentky plné energie a dobrodrůža. Zhlédněte, čerpejte inspiraci.

 

Rámujete?

Myslím kompozičně, přímo v terénu. Když se to povede, výsledek je působivý. Stejně jako fotka ellchintye, na níž je pěkná atmoška, lidi na loďce, západ slunce a rám. Co jej tvoří? Podívejte se.

 

Bílé nebo modré?

Možná jste zaznamenali bouřlivou diskusi na téma modrých-bílých šatů. Pokud ne, podívejte se, jak vás klame vlastní mozek podl

Foto pohlednice za pár korun.

e okolní situace a kontextu. Ale nemějme mu to za zlé, podobně funguje i digitální snímač. Tak co, jsou ty šaty modré nebo bílé?

 

Váš foto pohled z dovolené od České pošty

O velkou pecku se postarala Česká pošta. Konečně jde s dobou! Dnes už existuje několik mobilních aplikací, které ošéfují, že vaši fotku někdo vytiskne a někam pošle. Třeba k vám dom z dovolči, anebo známým.

 

Ale Česká pošta má velkou výhodu. Umí totiž přímo zajistit i logistiku. Službu, která nedávno prošla inovací, jsem otestoval. Výsledek? Perfektní! Za 27 korun pořídíte tohle:
 

- fotku z mobilu, tabletu nebo počítače po internetu odešlete do systému
- vyberete si písmenka, nápisy, barvičky, design a formát
- vyplníte adresu a vzkaz pro příjemce
 

- pošta pohlednici vyrobí a doručí, je-li příjemce v Česku, trvá to jen pár dní
- co je skvělé? Že 27 kaček je komplet cena za největší možný formát – A5 na kartónu
- a co je ještě lepší? Že takovou pohlednici odešlete po internetu odkudkoliv ze světa, třeba z Karibiku, pošta pohled vyrobí v Česku – a pořád za 27 korun!
 

Pohlednice je vytištěná na papíře o pořádné gramáži, kvalita tisku je, řekl bych, v pohodě.

Appka funguje pro systémy iOS i Android.

Ebook zdarma - 8 věcí, které musíte znát, než začnete fotit.

Kde ji seženete? Je to Mobilní aplikace Pohlednice Online Otestujte ji a dejte mi echo dole v komentáři, jak se vám líbí. České poště tleskám, tohle se povedlo!

 

Začínáte fotit? 8 věcí, které musíte vědět

Fotografka Lenka píše fajn foto tipy na webu Fotocesta. Pro začínající fotografy vytvořila ebook 8 věcí, které musíte vědět, než začnete fotit. Čím je zajímavý? Je zdarma. Začínáte-li fotit, a trápíte se třeba s nastavením správné expozice, stáhněte si foto ebook s návody a radami zdarma.

 

A to je zatím vše. Brzy sepíšu další foto objevy.

Jak se vám můj foto přehled líbí? Napište mi komentář pod článkem, ať vím, jestli si to nepíšu jen pro sebe.

Dobré jarní a letní světlo! To je prostě základ, světlo neokecáš...

 
 
MaK. fotograf
Author: MaK. fotografWebsite: http://www.mariankabele.cz
Hobby fotograf. Brouzdá se Českým rájem i celým světem. Poznává nové lidi, kultury. Objevuje nové formy využití snímků, milec mobilní fotografie. Má rád čas via www.mamcas.cz Stratég obsahu & lamač slov na www.mariankabele.com